Τα είχε όλα το ματς ΠΟΕ – Α.Ο. Σελλάνων 0 -1 // Μία ώρα διακοπή στο παιχνίδι (φώτο)

Την ομάδα του Α.Ο Σελλάνων υποδέχθηκε το απόγευμα της Κυριακής στο δημοτικό γήπεδο Ελασσόνας ο ΠΟΕ, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τους τρεις βαθμούς της νίκης με σκορ 0 – 1, σε ένα ματς που τα είχε όλα.

Ένα γκολ, πέντε κίτρινες κάρτες, 3 κόκκινες, ένα δοκάρι, πολλές φάσεις στις δύο εστίες και ένας σοβαρός τραυματισμός που σημάδεψε το παιχνίδι και είχε ως αποτέλεσμα τη διακοπή του για μία ώρα περίπου. Ήταν στο 82′ όταν σε μια επίθεση του ΠΟΕ ο Σουγλής στη προσπάθεια του να κάνει ανάποδο ψαλίδι, χτύπησε στο κεφάλι τον Γερεντέ. Ο ποδοσφαιριστής του Α.Ο. Σελλάνων τραυματισμένος έμεινε στο έδαφος, του παρασχεθηκαν οι πρώτες βοήθειες από τη γιατρό του αγώνα και τους εθελοντές του Ερυθρού Σταυρού και αμέσως κλήθηκε ασθενοφόρο από το κέντρο υγείας Ελασσόνας.

Το ασθενοφόρο έφτασε με καθυστέρηση περίπου μίας ώρας, καθώς  εξυπηρετούσε άλλο περιστατικό,ευτυχώς ο άτυχος ποδοσφαιριστής  διατηρούσε τις αισθήσεις του και μεταφέρθηκε στο εφημερεύον Νοσοκομείο της Λάρισας.

Το φιλμ του αγώνα:

14’ σουτ του Σουγλή στην αγκαλια του Νικολακούλη

16’ κίτρινη κάρτα για τον Πεπκολαι

19’ σουτ του Ματούλα από το ύψος της μεγαλης περιοχής στα χέρια του τερματοφύλακα

20’ σουτ του Τσιουμάνη στην  αγκαλια του Γούπου

30’ κιτρινη  κάρτα στον Φουρκιώτη

39’ σουτ αουτ του Τσιουμάνη

41’ γκολ για τα Σελανα, μετά από εκπληκτική προσπάθεια και σεντρα του Τσιάτα, ο Γόρδιος με ανάποδο ψαλιδι σημέιωσε ένα καταπληκτικό γκολ

42’ κίτρινη κάρτα στον Τσιουμάνη

45’ δυνατό σουτ του Ματουλα αποκρούει σε κορνερ ο Νικολακούλης

55 κιτρινη κάρτα στον Νινολάρι

57’ σουτ του Μούρι εξ επαφής  απεκρουσε ο Γουπος

64 κιτρινη στον Τσιάτα

67’ τετ α τετ πλασέ του Μούρι λιγο εξω από την εστία του ΠΟΕ

73’ σε μονομαχία στο κέντρο του γηπέδου κοκκινες κάρτες για τον Τσιάτα των Σελλάνων και τον  Πεπκολάι του ΠΟΕ

80’ σουτ στο δοκάρι του Γκαμπέτα μετά από ωραίο συνδυασμό των παιχτών του ΠΟΕ

81’ σουτ φαλουλ του Λαζαρίδη η μπάλα κατέληξε κορνερ μετά από κόντρα

82′ κόκκινη κάρτα στον Σουγλή

90′ +κιτρινη κάρτα  για τον Τσατσελάρι

90′ +μετά από έμεσο φάουλ του Ματούλα στην περιοχή, μπάλα στο τοιχος

90’+  σουτ του Πριτσικάρου αποκρουση του  Γούπου

ΠΟΕ (Ζήσης Ζιάγκας): Γούπος, Καραμούλας (46′ Πρετζιόνι), Νταμπώσης, Σουγλής, Λαγός, Αθανασούλης (18′ Λαζαρίδης- 90′ Γκαντούνας ), Γκαμπέτας, Φουρκιώτης, Πεπκολάι, Ματούλας, Καραγκούνης.

Α.Ο. Σελλάνων (Γιάννης Μπουρνάκας): Νικολακούλης, Καλφούτζος, Πουτούσογλου, Παπάς, Μπαντής, Νιλολάρι, Γόρδιος (71′ Τσιαντης), Μούρι (Ι71′ Πριτσικάρου), Τσιάτας, Τσιουμάνης, Γραμματικός (80′ Γερεντές).

Διαιτητές του αγώνα: Διακουμάκος – Κουτσικακίδης – Μαυρογεώργος (Πιερίας)