Ήττα για τον Οικονόμο, αποτελέματα και η βαθμολογία στον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής

Ο Αετός Μακρυχωρίου έκαμψε την αντίσταση του Μακεδονικού Φούφας και ανέβηκε ακόμα πιο ψηλά στη βαθμολογία, ο Π.Ο.Ε γνώρισε εντός έδρας ήττα από τα Σέλλανα ενώ ο Οικονόμος Τσαριτσάνης γνώρισε τη συντριβή στην έδρα της Αναγέννησης Καρδίτσας με το επιβλητικό 6-0. Η ομάδα της Καρδίτσας πριν συμπληρωθούν δέκα λεπτά αγώνα, είχε προηγηθεί με 2-0 με τον Μπακράτσα (στο 3′) και Τζέκο (10′).

Ο Μπακρατσάς έκανε το 3-0 στο 42′. Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε, αλλά οι κιτρινόμαυροι πέτυχαν και άλλα γκολ. Με πέναλτι του Πολίτη στο 70′ έγινε το 4-0, ενώ ο Ξέρρας στο 81′ έκανε το 5-0. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Λώττας στις καθυστερήσεις με γκολ πίσω από το κέντρο!

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Α. Κούρτογλου): Τσάμης, Μπακρατσάς (46′ Σκέντζος), Μπακαδήμας, Γκουγκούδης, Νίκιτς (76′ Κοντοβάς), Κουτρομάνος, Πολίτης (76′ Τσιρογιάννης), Μπιτέλης, Κοντός (60′ Λώττας), Ξέρρας, Τζέκος (60′ Θεολόγης Β.).

ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗΣ (Ν. Φώλλας): Καρκατσέλας, Παπαθανασίου, Ευθυμιάδης, Ντελής, Πάτσης, Μιφτάρι, Ντάλλας, Μουλτσιάς, Δραχαλίβας, Χατζηλιόντας, Λαβαντσιώτης.

15. Μακεδονικός Φούφα 0 / 1-11

* Φήκη, Π.Ο.Ε, Ατρόμητος Παλαμά και Δίας έχουν ένα ματς λιγότερο, η Κοζάνη δύο και ο Μακεδονικός Φούφα δύο.

Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 25/4, 16:30)