Στον εορτασμός του Πολιούχου Αγίου Αποστόλου Θωμά στο Μακρυχώρι του Δήμου Τεμπών υπό του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτη Λαρίσης και Τυρνάβου κ. κ. Ιερώνυμου, παρεβρέθηκε ο υποψήφιος ευρωβουλευτής με την ΝΔ Γιωργος Μπλιούμης, μαζί με τον Δήμαρχο Τεμπών, φίλους, συντοπίτες, προέδρους και μέλη τοπικών συμβουλίων.
‘Τα θρησκευτικά έθιμα και οι παραδόσεις μας αποτελούν αδιαμφισβήτητη αξία για μια ισχυρή Ευρώπη”, ανέφερε ο ίδιος.