Αθλητισμός

Νικηφόρα πρεμιέρα για την ΑΕΛ στη Super League 2 – Νίκησε με 3-0 τον Ηρακλή Λάρισας στο Αλκαζάρ

Ιδανικό ξεκίνημα έκανε η ΑΕΛ στο πρωτάθλημα της Super League 2, καθώς επικράτησε με 3-0 του Ηρακλή Λάρισας στο Στάδιο Αλκαζάρ, σε ματς που διεξήχθη υπό βροχή. Οι “βυσσινί” προηγούνταν ήδη με 3-0 από το πρώτο ημίχρονο, βάζοντας από νωρίς τις βάσεις για το πρώτο τρίποντο της χρονιάς. Τα γκολ πέτυχαν ο Μάριος Όγκμποε (2) και ο Κώστας Παπαγεωργίου.

Αντίθετα, οι “κυανόλευκοι” δεν μπόρεσαν να φανούν όσο ανταγωνιστικοί θα ήθελαν, δείχνοντας πως χρειάζονται χρόνο, προκειμένου η ομάδα να δείξει καλύτερο αγωνιστικό πρόσωπο στα επόμενα παιχνίδια.

Οι φάσεις του αγώνα

Εκτέλεση φάουλ του Κ. Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ κεφαλιά του Ηλιάδη ο Κουτζαβασίλης διώχνει σε κόρνερ στο 3ο λεπτό

Σέντρα σουτ του Λεσάι για τον Ηρακλή Λάρισας μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος στο 8ο λεπτό

ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με τον Όγκμποε μετά από πάσα του Πεντρόζο στο 15ο λεπτό

Σουτ του Νικολιά για την ΑΕΛ απομακρύνει σε κόρνερ αμυντικός του Ηρακλή Λάρισας στο 17ο λεπτό.

Δεύτερο ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ πάλι ο Όγκμποε από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα στο 19ο λεπτό

Σουτ του Πεντρόζο για την ΑΕΛ σώζει ο Κουτζαβασίλης στο 20ο λεπτό

Φοβερό ΓΚΟΛ του Κώστα Παπαγεωργίου με σουτ εκτός περιοχής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα στο 23ο λεπτό

Σέντρα του Θ. Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ κεφαλιά του Πεντρόζο η μπάλα χτυπάει σε αμυντικό του Ηρακλή Λάρισας και φεύγει σε κόρνερ στο 35ο λεπτό

Σουτ του Συρεγγέλα για τον Ηρακλή Λάρισας ψηλά πάνω από τα δοκάρια του Θεοδωρόπουλου στο 56ο λεπτό