Αθλητισμός

Με “τεσσάρα” φιλοδώρησε τον Αλιάκμωνα Αιανής σε φιλικό ο ΠΟ Ελασσόνας – ΦΩΤΟ

Σε προπονητικού χαρακτήρα παιχνίδι ο ΠΟΕ νίκησε με 4-0 τον Αλιάκμωνα Αιανής,ν θα αγωνίζεται φέτο στην Α’ ΕΠΣ Κοζάνης.

Το φιλικό έγινε στο Δημοτικό γήπεδο Ελασσόνας και ο Β. Μόρας μπόρεσε να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα.

Το 1-0 έγινε από τον Μουξιός στο 22’σκορ με το ποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο. Τα τρία άλλα τέρματα σημειώθηκαν στην επανάληψη. από τον Τόλιο το 2-0, τον Γκαμπέτα στο 3-0 και το 4-0 έγραψε  στο 88’ ο Ιγγλέζος.

Νέο φιλικό ματς για τον ΠΟΕ αύριο Παρασκευή 13 Αυγούστου κόντρα στους Αμπελόκηπους Λάρισας.

ΠΟ Ελασσόνας (Μόρας): Γούπος, Κακάμης, Φουρκιώτης, Λαγός, Γκαντούνας Ηλ., Καραγκούνης, Καραλούλης, Καραμούλας, Τόλιος, Ματούλας, Μουξιός.

Αγωνίστηκαν επισης οι: Γκουτζουρέλας, Περτζιόνι, Μουστάκας, Κουκούλης, Ιγγλέζος, Κουρδής, Γκαμπέτας, Τσάτσος, Νταμπώσης, Ζιώγας, Γκαντούνας Νικ.