Κλειστά θα παραμείνουν τα σχολεία της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης στο Δήμο Λαρισαίων αύριο και μεθαύριο λόγω καύσωνα.
Την ανακοίνωση ε΄κανε ο αντιδήμαρχος Παιδείας Ηρακλής Γερογιώκας επισημαίνοντας ότι η απόφαση προέκυψε μετά από απόφαση δημάρχου και σε συνεννόηση με την πρωτοβάθμια εκπαίδευση/ Θυμίζουμε ότι σύμφωνα με τις προβλέψεις της ΕΜΥ για αύριο και μεθαύριο στη Λάρισα προβλέπονται μέγιστες θερμοκρασίες στη Λάρισα στους 42 βαθμούς Κελσίου.
thessaliatv.gr