Εύκολο απόγευμα για τον ΠΟΕ, “καθάρισε” τον Θησέα Αγριάς

Χωρίς να δεχθεί πίεση  ο ΠΟΕ πέρασε ένα εύκολο απόγευμα και επικράτησε του Θησέα Αγριάςμε σκορ 2 – 0 . Η ομάδα του Βαγγέλη Μόρα  δεν αντιμετώπισε το παραμικρό πρόβλημα και πήρε άνετα τους τρεις βαθμούς με τους φιλοξενούμενους να δημιουργούν την πρώτη αξιόλογη προσπάθεια στο 81′.  Η ομάδα της Ελασσόνας μπήκε δυνατά στον αγώνα και προηγήθηκε στο σκορ στο 11′ με γκολ του Γκουντρουμπή, ενώ διπλασίασε τα τέρματα της με τον Γκαπέτα στο 67′. Ν α σημειωθεί ότι πριν την έναρξη του αγώνα οι παίκτες των δύο συλλόγων να τήρησαν ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του 19χρονου Άλκη.

Το φιλμ του αγώνα:

11′ γκολ με διπλή προσπάθεια του Γκουντρουμπή, σουτ η μπάλα στο δοκάρι και στη συνέχεια με κεφαλιά η μπάλα στα δυχτια.

31′ δυνατό σουτ του Γκουντρουμπή, έξω απ΄την εστία

45′ προσπαθεια Ματούλας η μπάλα καταλήγει αουτ και  αμέσως στην επόμενη φάση  σεντρα σουτ του Γκαμπετα στην αγκαλια του τερματοφυλακα

50′ μετά από ωραια προσπαθεια των ποδοσφαιριστών του ΠΟΕ, σουτ του  Γκαμπετα, αποκρούει ο τερματοφύλακας Κουτσιρίμπας

51’ κιτρινη κάρτα στον Αλεξίου

67’γκολ,  μετα άπο εξυπνο συρτο φάουλ του Τολιου η μπάλα καταλήγει στον Γκαμπετα που σημειώνει το 2- 0

71′ κιτρινη κάρτα στον  Γκαμπετα

79′ ωραιος συνδυασμος  του Τόλιου με τον Γκουντρουμπή, ο τελευταίος στέλνει την μπάλα αουτ

80′ κίτρινη κάρτα στον  Ματουλα

81′ ωραία εκτέλεση φαουλ του Θεοδωρίδη κατ ευθειαν στα χερια του Γουπου

84′ σεντρα σουτ του Σιώμου και πάλι ο  Γουπος σε ετοιμότητα

87′ σουτ μετά από αξιόλογη προσπάθεια του Θεοδωρίδου στην αγκαλια του τερματοφύλακα του ΠΟΕ

88′ κιτρινη κάρτα στους Γκουντρουμπη και Καραλουλη

89′ μετά από  σεντρα του Καρατσώλη  σουτάρει ο Κατσιγάννης ωραια αποκρούει ο Γουπος .

Διαιτητική τριπλέτα: Διακουμάκος, Καλορογιάννης και Κλιτάρη (Πιερίας)

ΠΟΕ (Βαγγέλης Μόρας): Γούπος, Κακάμης, Νταμπώσης, Φουρκιώτης, Λαγός, Κοντοθανάσης (77′ Κουκούλης), Γκαμπέτας (77′ Μουστάκας), Αρσένης (60′ Τόλιος), Γκουντρουμπής, Ματούλας (83′ Ιγγλέζος), Μουξιός (60΄Καραλούλης).

Θησέας Αγριάς (Κόφας Δημήτρης): Κουτσιρίμπας, Ιακωβίδης, Κουκούτης (75′ Αλμασίδης), Μπόρας (66′ Παπαδήμος), Γκάγκας, Αλεξίου, Κατσιγιάννης, Χατζησταμάτης, Βαρουξάκης (62΄Καρτσώχης), Λίτσος (62′ Σιώμος), Τσιανάκας (66′ Θεοδωρίδης).