Σημαντικό τρίποντο για τον ΠΟΕ

το γκολο Ματουλας στο 20 λεπτο με πεναλτυ μετα απο χερι αμυντικου μεσα στη μεγαλη περιοχη…. .Χωρίς να παίξει ποδόσφαιρο αξιώσεων ο ΠΟΕ στην πρώτη φάση που δημιούργησε κέρδισε πέναλτυ στο οποίο ευστόχησε ο Ματούλας, απέναντι στον αντίπαλο έμπειρο τερματοφύλακα Μπρέλλια και έκανε το 1-0. Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με εδαφική υπεροχή της Λάρισας 12 η οποία είχε καλή κυκλοφορία της μπάλας  και είχε κάποιες φάσεις στα καρέ του ΠΟΕ, αλλά ο έμπειρος Γούπος ως φύλακας άγγελος της εστίας του ΠΟΕ κράτησε το 1-0 . Στο β ημίχρονο  ο ΠΟΕ είχε δικάρι στο 72 λεπτο όταν το σουτ του φορ Παπαχρήστου χτύπησε στο δεξί κάθετο δοκάρι του Μπρέλλα. Η Λάρισα 12 πίεζε σε όλο το β ημίχρονο αλλά πότε ο Γούπος πότε οι αμυντικοί του ΠΟΕ, αλλά και ο παράγοντας τύχη σε δοκάρι της Λάρισας 12  στο 65 λεπτό . Διακριθέντες από ΠΟΕ, Γούπος, Περτζιόνι, Κυρίτσης Ι. Κυρίτσης Θ. Παπαχρήστου, Τοπόσογλου. Άριστη η διαιτησία του κ.Τσιτσανούδη.
ΠΟΕ:  Γούπος, Μπούσιας, Κυρίτσης Γ. Περτζιόνι,  Τοπόσογλου, Κυρίτσης Θ. Παναγιώτου, Γελαλής, Μπούνα. Ματούλας, Παπαχρήστου, έπαιξαν και οι Λάγος, Συνάπαλος, Μπόντε και Μπαρλαγιάννης.