Αθλητισμός

“Τεσσάρα” για τον Οικονόμο Τσαριτσάνης μέσα σε ένα ημίχρονο

Επιστροφή στις νίκες για τον Οικονομο Τσαριτσάνη που κέρδισε με 4-0 τον Δαμασιακό στο “Γεώργιος Μητσιμπόνας”.
Μάλιστα όλα τα γκολ μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο όταν και ο Οικονόμος έδειξε πιο ήταν το… αφεντικό στον αγωνιστικό χώρο.
Ο Κατσιαντώνης στο 47′ με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ (1-0). Είκοσι αγωνιστικά λεπτά αργότερα ο Δριστέλας “έγραψε το 2-0.
Το 3-0 έγινε στο 74′ με τον Δραχαλίβα από κοντά. Το τελικό 4-0 σημειώθηκε στο 84′ με τον Δριστέλα.
ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗΣ (Μπακογιάννης): Ν.Δραχαλίβας, Κατσιαντώνης (70′ Ντούφας), Μπουμπουνάρας, Αυλογιάρης, Γανός (79′ Αλεξόπουλος), Σουγλής, Τσούτσας (64′ Δριστέλας), Μιφτάρι (79′ Γκόλτσιος), Σεμερτζίδης (46′ Στ.Δραχαλίβας), Ματούλας, Γκαραλιάκος.
ΔΑΜΑΣΙΑΚΟΣ (Φακίτσας): Νικολακούλης, Σάρρα, Θ.Μουσιάρης, Οικονόμου (68′ Α. Μπακαΐμης), Δ.Μουσιάρης, Τσιάλτας (77′ Χ. Μπακαΐμης), Τσάτσος, Καρακάνος, Λέτσιος (77′ Κοτρούτσος), Λούτσος (59′ Τέγος), Τσατσελάρι.