Στένεψαν πολύ τα πράγματα για τον ΠΟΕ…

Μειώθηκαν οι πιθανότητες του ΠΟΕ να καταφέρει να σφραγίσει το εισιτηριο της παραμονής του στην κατηγορία καθώς έχασε χθες με 2-1 απέναντι στον Εθνικό Κεραμιδίου μακριά από την έδρα του.Το φιλμ του αγώνα:

Στο 11ο λεπτό ο Ζουκάν έγραψε το 1-0 για τους γηπεδούχους με μακρινό από το ύψος του πέναλτι, σουτ, εν κινήσει.

Άργησε να έρθει το 2-0 για τον Εθνικό που έγινε στο 72′ με πλασέ του Σεχολάρι. Το μόνο που καταφεραν να κάνουν οι Ελασσονίτες ήταν να μειώσουν στις καθυστερήσεις σε 2-1 με όμορφη εκπληκτική εκτέλεση του Κούκου.

Εθνικός Νέου Κεραμιδίου (Βαγγέλης Μόρας): Τσιλεγκερίδης, Κόλα, Λαμπίρης (79′ Παπαδόπουλος Π.), Γκιώνης, Καρτσαμπάς, Δαλαμήτρας (71′ Συμεωνίδης), Κωτσιαρίδης (52′ Μπατζώνης), Ζουκάν, Σεχολλάρι, Κριεμάδι (79′ Τρούμπαλος), Τουλίκας (46′ Μιχαηλίδης).

ΠΟ Ελασσόνας (Νίκος Φώλλας): Γούπος, Νταμπώσης, Τσάτσος, Περτζιόνι, Κοντοθανάσης, Γκαμπέτας (63′ Ιγγλέζος), Κυρίτσης, Μουλτσιάς, Καραγκούνης, Φράνσις (46′ Κούκος), Κακάμης (76′ Καραμούλας).