Ολοκλήρωσε με ισοπαλία ο ΠΟΕ και 3η θέση στο πρωτάθλημα

Τον έναν βαθμό …τσίμπησε στην Πιερία χθες ο ΠΟΕ καθώς ήρθε ισόπαλος με το Νέο Κεραμίδι  2-2.

Το ματς έγινε για λογαριασμό της 22ης αγωνιστικής που ήταν και η τελευταία στον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής. Η ομάδα της Ελασσόνας κατέκτησε με αυτήν της την ισοπαλία, την 3η θέση στον όμιλό της.

Σε  ότι αφορά το χθεσινό παιχνίδι, από το πρώτο ημίχρονο ο τοπικός Εθνικός έδειξε τα … δόντια του αφού στο ημίχρονο προηγούνταν ήδη με 2-2 με γκολ του Σεχολάρι στο 8’ και του Κοτσιαρίδη στο 30′.

Όμως οι Ελασσονίτες δεν το έβαλαν κάτω και ισοφάρισαν στη επανάληψη με δύο τέρματα που πέτυχε ο Γκουντρουμπής στο 58’ και το 69’. Ο ΠΟΕ συγκέντρωσε φέτος 37 βαθμούς και τερμάτισε την 3η θέση, ενώ ο Εθνικός πήρε την 7η θέση κατακτώντας συνολικά 33 βαθμούς.

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο κ. Κεφαλάς με βοηθούς τους κ.κ. Αναστασίου και Βακουφτσή (ΕΠΣ Σερρών).
Εθνικός Νέου Κεραμιδίου (Δ. Παυλίδης): Σταυρίδης, Καραγκούνης, Γιαζιτζόγλου (79′ Σιδηρόπουλος), Χατζηδίμπας, Καρτσαμπάς, Φυτόπουλος, Κόλα (46′ Ζουκάν), Καλαϊτζίδης, Σεχολάρι (90′ Ξυδούς), Κωτσιαρίδης (46′ Χασάπης), Μαργαρίτης (54′ Τσενικλής).
ΠΟ Ελασσόνας (Β. Μόρας): Γκουτζουρέλας, Κακάμης, Νταμπώσης (57′ Καραμούλας), Λαγός, Φουρκιώτης, Κοντοθανάσης (90’+1′ Μπανούσης), Καραγκούνης (57′ Ιγγλέζος), Χαλάτσης (34′ Καραλούλης), Γκουντρουμπής, Ματούλας (46′ Γκαμπέτας), Τόλιος.