Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις ΠΟΕ και Καστοριά

Χωρίς νικητή μετά από έναν αγώνα με πολλές φάσεις και συγκινήσεις αναδείχθηκε το παιχνίδι του ΠΟΕ με τη δυνατή ομάδα της Καστοριάς. Το τελικό σκορ 1 – 1 δεν άφησε ικανοποιημένους τους γηπεδούχους που διαμαρτύρονται για την ακύρωση γκολ οφσαιντ στο 80′.

Οι Ελασσονίτες άνοιξαν το σκορ στο 44′ όταν  μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Κακάμης έσπρωξε εξ επαφής τη μπάλα στα δίχτυα. Οι γηπεδούχοι παρουσιάστηκαν μαχητικοί και «πάλεψαν» για τη νίκη έως και το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή, χάνοντας ευκαιρίες και παίζοντας κατά διαστήματα εξαιρετικό ποδόσφαιρο ειδικά στο α’ ημίχρονο.

Το αξιόμαχο συγκρότημα της Καστοριάς ανάβασε στροφές στο β’ ημίχρονο, βρήκε τα πατήματα της στον αγωνιστικό χώρο και ισοφάρισε στο 72′ με γκολ του Πάλλα.

Το φιλμ του αγώνα:

6’ η πρώτη ευκαιρία του αγώνα για την Καστοριά με σουτ του Πάλλα να καταλήγει λίγο αουτ

14′ τετ α τετ του Νταμπωση με αμυντικο των φιλοξενουμένων να αποκρούει πριν η μπάλα καταλήξει στα δίχτυα

17’ ωραίο  ψιλοκρεμαστο σουτ του Κοντοθανάση αποκρουει αμυντικος με κεφαλια στη γραμμη του τέρματος

22’ κεφαλια του Κούκου χωρίς δυναμη στα χερια του τερματοφυλακα

28’  μετά από ωραια συνεργασια των παιχτών του ΠΟΕ  η μπαλα καταληγει στον Καραγκούνη που σουταρει χαλαρα πάνω στον Κοσμίδη

30’ μετα απο συγχηση των αμυντικων της Καστοριας ο Καραγκουνης δεν εκμεταλευεται την ευκαιρια και σουτάρει αουτ

36’ ωραία σεντρα του Κακάμη ο Κούκος με καρφωτή κεφαλια στέλνει τη μπάλα εκτός εστίας

40’ ακόμα μία εξαιρετική συνεργασία του Κακάμη με τον Κοντοθανάση δεν έχει αίσιο τέλος

41’ σεντρα του Καραγκουνη η μπαλα περνάει απο ολα τα σωματα και κατελήγει αουτ

44’ γκολ για τον ΠΟΕ, μετα απο κορνερ γκολ η μπαλα κατεληξε στον Κακάμη ο οποίος εξ επαφης σημειωσε το 1-0

45′ +2′  απ ευθείας εκτέλεση  φαουλ της ομάδας του ΠΟΕ  με την μπάλα να καταλήγει στη συμβολή των δοκαριών

61′  αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους με δυνατό σουτ του Πάλλα παραλίγο να βρίσκει στόχο
64′ σουτ του Ιγγλέζου λίγο έξω από την εστία της Καστοριάς
67′  νέα ευκαιρία για τον ΠΟΕ με τον Μπέλο  να μην μπορεί να σκοράρει
69′ κίτρινη κάρτα στον προπονητή της ομάδας του ΠΟΕ
72′ γκολ για την Καστοριά με τον Πάλλα να ισοφαρίζει το ματσ
73΄ ο Tarelli εκτέλεσε κόρνερ από τα αριτερά, αλλά το σουτ του Τσελεπή, από το ύψος της περιοχής, απομάκρυναν οι αμυντικοί
80′ οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για ακύεωση γκολ μετά απο υπόδειξη για οφσαιντ
90΄ ο Γκέγκας βρήκε με ωραία κάθετη πάσα τον Νάκο, αλλά ο Γούπος πρόλαβε κι απέκρουσε
90΄+3′ τελευταία ευκαιρία του αγώνα με τον Ιγγλέζο να αστοχεί.
Π. Ο. ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ (Αρσένος Στέλιος): Γούπος, Νταμπώσης (Μπέλλος) , Αγγελούλης (Ιγγλέζος), Περγκιόνι, Κοντοθανάσης, Γκαμπέτας (Κυρίτσης), Τσάτσος, Κωστούλας, Καραγκούνης (Μουλτσιάς), Κούκος (Καραμούλας), Κακάμης.
ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Βοριατζίδης Χάρης): Κοσμίδης, Tozzo, Κωνσταντίνου (46΄ Παναγιωτίδης), Φωλίνας, Balde (46΄ Τσελεπής), Tarelli (88΄ Κυριακού), Πάλλας (81΄ Νάκος), Ελευθεριάδης, Γκέγκας, Μπάρο (62΄ Μανακίτσας), Σαββόπουλος
Διαιτητής: Πέτσας Σωτήριος (Ε. Π. Σ. Τρικάλων)
Βοηθοί: Παπαγεωργόπουλος Παναγιώτης (Ε. Π. Σ. Τρικάλων)