Με νίκη στην πρεμιέρα ο ΠΟΕ

Νικηφόρα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο νέο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής ο ΠΟΕ επικρατώντας με 1-0 της ομάδας του Π.Ο. Φήκης. Οι «κυανόλευκοι» του Βαγγέλη Μόρα παρά κατέθεσαν ψυχή και παρά την πίεση στις καθυστερήσεις του αγώνα (που ήταν 11 λεπτά),  κατάφεραν να πάρουν τη νίκη.

Το μοναδικό γκολ του αγώνα σημείωσε στο 64′  ο Γκουντρουμπής με κοντινό σουτ, ενώ στο 80′ μετά από μαρκάρισμα του Ματούλα σε ποδοσφαιριστή της Φήκης, άναψαν τα αίματα μεταξύ γηπεδούχων και φιλοξενούμενων.

ΠΟ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ (Βαγγέλης Μόρας): Γούπος, Κακάμης, Νταμπώσης, Λαγός, Περτζιόνι, Κοντοθανάσης, Γκαμπέτας (56′ Μουστάκας), Καραλούλης (56′ Καραγκούνης), Γκουντρουμπής (68′ Μουξιός), Ματούλας (88′ Κουκούλης), Τόλιος (68′ Καραμούλας).

ΠΟ ΦΗΚΗΣ (Τάκης Ρούσσας): Ντάσκας, Κατσαντώνης (86′ Μακρής), Τζέλης, Μωραΐτης, Δρόσος (74′ Μπέτσας), Καλαμαράς (74′ Πολυζόπουλος), Γεωργάκης, Γκαντιάς (79′ Κοντογεώργος), Ιωάννου, Ζέρβας, Σκόνδρας.