Αθλητισμός

“Καθάρισε” την Βερδικούσια σε ένα ημίχρονο

Υπόθεση ενός ημιχρόνου ήταν η νίκη που σημείωσε ο Κεραυνός Δένδρων απέναντι στην Βερδικούσια επικρατώντας με 3-0.

Στο ματς που διεξήχθη στο γήπεδο στου Τυρνάβου, οι «κιτρινόμαυροι» ήταν καταιγιστικοί στο α΄μέρος με τους Χρήστο Γκαμπέτα (9΄, 41΄) και Χρήστο Γκάτη (15΄με πέναλτι) να σκοράρουν, βάζοντας γερά θεμέλια για το τρίποντο.

Από τη μεριά της η Προοδευτική προσπάθησε στην επανάληψη να ανατρέψει τα δεδομένα αλλά μάταια.

ΔΕΝΔΡΑ (Μ. Ταυλαρίδης): Καρκατζιάς, Κουσιάνας, Μπάκου, Κατσής, Σκριάπας, Δασκαλόπουλος, Παπαχατζής, Μαυρουδής, Καζάνι, Γκάτης, Γκαμπέτας.

Έπαιξαν και οι: Στάμος, Τσιγάρας, Σερδένης και Γκανάτσιος.

ΒΕΡΔΙΚΟΥΣΙΑ (Κ. Μπακλαβάς): Νυχτερίδας, Κατίνας (70΄Μάνης), Χαράλαμπος, Φραγκογούλας (46΄ Οικονόμου Ν/Αθ.), Μπακλαβάς, Καρκατσέλας (80΄Πουρνάρας), Συνάπαλος Μ., Οικονόμου Ν/Γ, Δημήρης, Μιχαλές, Στατήρης (75΄Συνάπαλος Αλ.).