Ήττα στις καθυστερήσεις για τον ΠΟΕ στο σημαντικότερο παιχνίδι της χρονιάς

Με δύο τέρματα που σημειώθηκαν στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο ΠΟΕ  έχασε από την ΑΕΠ Κοζάνης σε ένα παιχνίδι που ήταν ο “θάνατος σου η ζωή μου” και που κρίνει κατα πολύ την παραμονή στη Γ’ Εθνική. Η ομάδα της Ελασσόνας αν και έπιασε καλή απόδοση στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε με το ξεκίνημα της επανάληψης, δεν κατάφερε να κρατήσει το τρόποντο, αφού δέχθηκε δύο γκολ στις καθυστερήσεις του ματς. Το τελικό σκορ 2 – 3 λιγοστέυει τις ελπίδες  του ΠΟΕ για παραμανή στην κατηγορία και έφερε απογοήτευση στο σύνολο της ομάδας και τους φιλάθλους.

Το φιλμ του αγώνα:

5′  η πρώτη φάση του αγώνα με τον Κυρίτση από καλή νθέση να σουτάρει άουτ

6′  ο Ποε παραλίγο να ανοίξει το σκορ μετά από ενέργεια του Ιγγλέζου

11′  η ομάδα της Ελασσόνας πιέζει με τον Μουλτσιά να σουτάρει αλλά να μη βρίσκει στόχο
16′  γκολ με την ομάδα της ΑΕΠ να ανοίγει το σκορ Κοζάνη με γκολ του Ποσινακίδη
18′  άμεση αντίδραση του ΠΟΕ μετά το γκολ που δέχτηκε με καλό σουτ του Κοντοθανάση στα χέρια αντίπαλου του τερματοφυλακα
42′  ωραία εκτέλεση φάουλ για τους γηπεδούχους με τον Κοντοθανάση να στέλνει την μπάλα λίγο έξω απ την εστία
45′ γκολ ο ΠΟΕ ισοφαρίζει το παιχνίδι με Πέναλτι γκολ του Δημήτρη Κοντοθαναση
51′  Γκολ η ομάδα της Ελασσόνας προηγείται στο σκορ με τον Κακάμη
59′ επικίνδυνη εκτέλεση κόρνερ των παιχτών της Κοζάνης, αποκρούει η άμυνα των γηπεδούχων
72′ δυνατή εκτέλεση φάουλ του Παπαζήση για την ΑΕΠ, με την μπάλα να καταλήγει λίγο έξω απόμ την εστία του Γούπου
90′ +2 γκολ η ομάδα της Κοζάνης φέρνει το ματσ στα ίσια με τον Λάντζιο που μπήκε σαν αλλαγή να ισοφαρίζει
90′ +5 γκολ στις καθυστερήσεις η ΑΕΠ ανατρέπει  το ματς και πέρνει το τρίποντο το ματς με γκολ του Σάλλα
ΠΟ Ελασσόνας (Στέλιος Αρσένος): Γούπος, Νταμπώσης, Τσάτσος, Περτζιόνι, Κοντοθανάσης, Μουλτσιάς (60’ Καραμούλας), Κυρίτσης, Κωστούλας (86’ Κούκος), Καραγκούνης (60’ Γκαμπέτας) , Ιγγλέζος (76’ Μπέλλος), Κακάμης
ΑΕΠ Κοζάνης (Σάββας Μπιτσώρης): Καλιαμπάκας, Λόπεζ, Κιρκιλιανίδης, Λιάκος, Κουλούσιας (90+3 Σάλα Μάριο), Κουντούρης, Σάλα, Ποσινακίδης (46’ Δάλλης – 90+3′ Παπαναστασίου), Καραγιαννίδης (76’ Λάντζος), Παπαζήσης, Πεντρόμο.
Διαιτητές του αγώνα: Τασιόπουλος (Θεσσαλίας), Δόδογλου (Φθι’ωτιδας), Κατσαρός Ευρυτανίας, Τουτούκης (Τρικάλων)