Ισόπαλο το παιχνίδι στην Ελασσόνα – ΠΟΕ – Μετέωρα 1 – 1

Ισόπαλοι με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν ο ΠΟΕ και τα Μετέωρα σε παιχνίδι του 3ου ομίλου για τη Γ Εθνική, που έγινε την  Κυριακή στο Δημοτικό στάδιο της Ελασσόνας.

Οι γηπεδούχοι έχασαν  την ευκαιρία να πάρουν το τρίποντο και να συνεχίσουν τα θετικά αποτελέσματα μετά το “χ” στην Κοζάνη.

Η ομάδα του Ζήση Ζιάγκα έπαιξε κατα διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε να  προηγηθεί  στο σκορ στο 23′ όταν μετά από σέντρα του Ματούλα ο Σουγλής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Γκουλιώνη.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα των Μετεώρων πίεσε από τα πρώτα λεπτά και στο 66′ κέρδισε αμφισβητούμενο πέναλντι (όταν η μπάλα μετά από εκτέλεση κόρνερ φένεται να χτύπησε στο χέρι του Μουστάκα) το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Αλμπάνης.

Έντονα παράπονα στο τέλος του αγώνα για τον διαιτητή Κουτρομάνο και τους βοηθούς του.

Το φιλμ του αγώνα:

10’ Η πρώτη φάση για τον ΠΟΕ με σεντρα-σουτ  του Καραγκουνη με τη μπάλα να καταλήγει στην αγκαλια του τερματοφύλακα
13’ ο Καραγκούνης και πάλι πρωταγωνιστής με την κεφαλια του να καταλήγει αουτ
18’ σουτ του Καραγκουνη αποκρούει ο τερματοφύλακας σε κορνερ
20’ ωραια προσπαθεια Ματουλα με τη μπάλα να φεύγει λιγο αουτ
23’ ο ΠΟΕ κερδίζει τις μάχες στο κέντρο με τον Ματουλα να σεντράρει και τονΣουγλή να κάνει το 1-0
29’ ευκαιρία για την ομάδα της Ελασσόνας, σεντρα του Γκαμπέτα, σουτ του Λαζαρίδη  λίγο αουτ
32′ πρώτη επίσκεψη των φιλοξενούμενων με σουτ του Αλμπάνη τη μπάλα να  κοντραρει σε αμυντικο και να καταλήγει κόρνερ
41’ κορνερ για τα  Μετεωρα δυνατή  κεφαλια του Ρόμπου, μολις αουτ
43’. ο Ματουλας χάνει μεγάλη ευκαιρία όταν μετά από ωραίο συνδυασμο η μπαλα καταλήγει έξω από το τέρμα του Γκουλιώνη
44’ δυνατό σουτ βον-πλανε του Ρόμπου εξω απο περιοχη, λίγο έξω από την εστία του ΠΟΕ.
55’ απευθειας χτύπημα φαουλ του Ψύρρα από τα πλάγια στην αγκαλια του Γουπου.
56’ ωραίο κλέψιμο της μπάλας του Γκαμπετα, πασάρει στον Ματουλα και αυτός με σουτ στέλνει τη μπάλα στην αγκαλια του τερματοφύλακα
66’ αμφισβητούμενο χέρι του Μουστάκα πέναλτι γκολ του Αλμπάνη
23’ κιτρινη κάρτα στον 18 Αλμπάνη
75’ κιτρινη  κάρτα στον Γερεντε
77’ σεντρα του Γκαμπέτα, κεφαλια του Πετκολάι με τη μπάλα να καταλήγει  στα χερια του γκολκίπερ
87’ ευκαιρια για την ομάδα της Ελασσόνας  με τον Φουρκιώτη να μην προλαβαίνει να στείλει τη μπάλα στα διχτυα
88′ σεντρα του Γεωργάκη κεφαλια του Μελάνου στα χερια του Γουπου
92’ τλευταία ευκαιρία του ματσ για τα Μετέωρα, σουτ του Ψύρρα σε καλή θέση ο τερματοφύλακας του ΠΟΕ, πιάνει τη μπάλα.