Ισοπαλία στην πρεμιέρα για τον ΠΟΕ (φώτο)

Κάνοντας ένα κακό πρώτο ημίχρονο και χωρίς να μπορεί να βρει τις απαραίτητες λύσεις στο δεύτερο ο ΠΟΕ  στο ανακαινισμένο γήπεδο της Ελασσόνας, παραχώρησε ισοπαλία  1-1 στον Κεραυνό Αγγελοχωρίου ξεκινώντας με το αριστερό το νέο πρωτάθλημα της Γ΄εθνικής κατηγορίας. Παρά το αρνητικό αποτέλεσμα ο κόσμος που έδωσε μαζικά το παρών και χειροκρότησε την ομάδα.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν χαλαρά στο ματς, είχαν την μπάλα στα πόδια τους και είχαν διάθεση να πιέσουν ψηλά, ωστόσο έλειπε το καθαρό μυαλό στην τελική πασά, με την αντίπαλη ομάδα να γίνεται επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις.

Ο ΠΟΕ μπήκε καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο, με περισσότερο πάθος, κυκλοφορούσε καλύτερα τη μπάλα, είχε δοκάρι και άρχισε να αναζητά με μεγαλύτερη διάθεση το γκολ, ενώ η αξιόμαχη ομάδα του Αγγελοχωρίου ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 10 παίχτες, αφού στο 51′ αποβλήθηκε με δευτερη κίτρινη κάρτα ο Μετάι.

Το φιλμ του αγώνα:

4′ η πρώτη ευκαιρία του αγώνα για τον Κεραυνό,  σουτ του Θεοδωρίδη στην αγκαλια του Γουπου

8′ κιτρινη κάρτα στον Μετάι του Αγγελοχωρίου

25′  οργανωμένη αντεπιθεση των φιλοξενουμένων, σουτ του  Θεοδωρίδη, λιγο έξω από την εστία

34′ η πρώτη αξιόλογη ευκαιρία του ΠΟΕ, ωραία συνεργασια του Καραγκούνη – Φυτόπουλου, η μπάλα μετά από σουτ του Ματούλα καταλήγει λίγο έξω απο την εστία

36′ ωραια πασα του Καγκελίδη στον Κωστούλα, προλαβαίνουν οι αμυντικοί και παραχωρούν  κόρνερ

38΄ Γκολ για τον Κεραυνό σέντρα μετά απο φαουλ με τον Ιωσιφίδη να ανοίγει το σκορ με κεφαλια

45′ γίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου, σεντρα του Κακάμη, σουτ του Φυτόπουλου η μπαλα λιγο αυτ

48′ φαουλ εξω από την περιοχη των φιλοξενουμένων, εκτελεί απ ευθείας ο Κοντοθανάσης, η μπάλα μόλις εξω από την εστία του Παπαδόπουλου

51′ δευτερη κιτρινη κάρτα, αποβολή με κοκκινη για τον Μετάι του Αγγελοχωρίου

53′ ο ΠΟΕ ανεβάζει στροφές με τον Καραγκούνη να σουτάρει μέσα από την περιοχή αλλά την μπάλα να καταλήγει αουτ

55′ φάση διαρκείας γτα καρέ του ΠΟΕ, με τον Κατσιάκη να σουτάρει στην αγκαλιά του Γούπου

64′ επικίνδυνη αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους με τον Γούπο και πάλι να εξουδετερώνει σουτ του Θεοδωρίδη

70′ διπλή ευκαρία για τον ΠΟΕ, σουτ του Ματούλα στο δοκαρι και στη συνεχεια της φάσης ο Ιγγλέζος δεν καταφέρνει να στείλει την μπάλα δύχτυα

77′ κιτρινη στον Πορτοκαλά του Κεραυνού

86′ Γκολ  για τον ΠΟΕ ο Ιγγλέζος μετά από ωραίο συνδυασμό ισοφαρίζει το παιχνίδι

88′  ο Φυτόπουλος προσπάθει να βάλει τον ΠΟΕ μπροστά στο σκορ, αλλά τον προλαβαίνει ο αντίπαλος τερματοφύλακασ

91′ κίτρινη κάρτα στον Κουκούλη του ΠΟΕ.

Διαιτητική τριπλέτα: Ασλανίδης, Τραγούδας, Τσικλητάρη (Πιερίας), παρατηρητής Συμεών (Καστοριάς)

ΠΟ Ελασσόνας (Νίκος Φώλλας): Γούπος, Κακάμης, Νταμπώσης (75′ Κουκούλης), Λαγός, Περτζιόνι, Κοντοθανάσης, Καραγκούνης (81′ Βλαχάκης) , Καγκελίδης (59′ Ιγγλέζος), Κωστούλας, Φυτόπουλος, Ματούλας.

Κεραυνός Αγγελοχωρίου (Κώστας Γαλτσίδης): Παπαδόπουλος, Πολύζας, Νικολαίδης, Κιουλτζόπουλος (73′ Φροσύνης), Ιωσιφίδης, Νικολίτσας, Loic (57′ Μελικιώτης), Mετάι, Θεοδωρίδης (73′ Μουρατίδης), Κατσιάκης (70΄Πορτικαλάς),