Εκτός έδρας ισοπαλία του ΠΟΕ με τον Εδεσσαικό

Ο Εδεσσαικος στην επιστροφή του στο Φόρης Γεντζής δεν κατάφερε να νικήσει τον Π.Ο. Ελασσόνας , προηγήθηκε στο σκορ αλλά ήρθε ισόπαλος με 1-1

Το 1-0 διαμορφώθηκε στο 44ο λεπτό μετά από σέντρα του Πελτεκη και κεφαλιά του Σαμαρά.

Νωρίτερα και μόλις στο δεύτερο λεπτό ο Κυζιριδης είχε δοκάρι, ενώ στο 35ο λεπτό ο Εδεσσαικος έχασε την ευκαιρία να ανοίξει νωρίτερα το σκορ όταν το πέναλτι που κέρδισε ο Καραγιάννης, αστόχησε ο Κυζιριδης στέλνοντας την μπάλα άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ελασσόνα πίεσε έχοντας δοκάρι σε πίσω γύρισμα κεφαλιά του Cani, ενώ στο 65ο λεπτό ο Ματουλας ισοφάρισε σε 1-1, όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Εδεσσαϊκός (Αλέκος Κουρτόγλου): Ηλιόπουλος, Πελτέκης, Πρέτσι, Μωυσίδης, Μαγγίζης, Κεσίδης, Ξανθόπουλος, Κυζιρίδης, Cani,, Καραγιάννης,Σαμαράς.

ΠΟ Ελασσόνας (Νίκος Φώλλας): Γούπος, Κακάμης, Νταμπώσης, Περτζιόνι, Τσάτσος, Ντουλαγκ, Κοντοθανάσης, Φυτοπούλος, Κωστούλας, Ματούλας, Ιγγλεζος.