Νικηφόρα αποχαιρέτησε την χρονιά ο Οικονόμος Τσαριτσάνης, ο οποίος επικράτησε στο “Γεώργιος Μητσιμπόνας” του Αετού Μακρυχωρίου με 4-0 και τερμάτισε στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα.
Αφού έχασαν δύο σημαντικές ευκαιρίες με τον Βλαχάκη (24′, 38′) που εξουδετέρωσε ο Τσικρίκης, οι “πράσινοι” άνοιξαν το σκορ στο 39′ με τον ίδιο παίκτη που αξιοποίησε το γύρισμα του Τσούτσα, ενώ το 1-0 ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.
Στο 55′ οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με μακρινό σουτ του Γκαμπούρα που απέκρουσε σε κόρνερ πάνω από τα δοκάρια ο Ν.Δραχαλίβας, ενώ στο 57′ από προσπάθεια του Στ.Δραχαλίβα ο Τσούτσας ολοκλήρωσε την φάση γράφοντας το 2-0.Στο 61′ μετά την σέντρα του Μπουμπουνάρα, ο Δραχαλίβας ανέβασε τον δείκτη στο 3-0, για να ακολουθήσουν καλές στιγμές των Μακρυχωριτών για το γκολ της τιμής με τον Παπανικολάου (63′) και κυρίως τον Τσαπατόρη (69′ – 72′).Τελικά, στο 81′ ο Βλαχάκης εκδήλωσε μία ακόμη επιθετική ενέργεια διεκδικώντας την επίτευξη γκολ, ενώ η ακούσια αντίδραση του Πέππα έστειλε απλώς την μπάλλα στο βάθος της εστίας για να διαμορφωθεί το 4-0.
Εύκολο το έργο του διαιτητή Πέτρου Γκάγκα και των βοηθών Βαγγέλη Καραθάνου – Δημήτρη Αναγνωστόπουλου.
ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗΣ (Βασίλης Μπακογιάννης – Νίκος Καραμήτσιος): Ν.Δραχαλίβας, Μιφτάρι, Γκόλτσιος (54′ Μπουμπουνάρας), Αυλογιάρης, Γανός, Νικολακούλης, Τσούτσας, Πούτας (79′ Γεωργούλης), Δ.Μουλτσιάς, Στ.Δραχαλίβας, Βλαχάκης.
ΑΕΤΟΣ ΜΑΚΡΥΧΩΡΙΟΥ (Κώστας Κολομητρούσης): Τσικρίκης, Γιαννακόπουλος, Γραβάνης (50′ Μπιτσαράς), Πέππας, Παπανικολάου, Χουτεσιώτης (50′ Χύσα), Καζάκος, Λάλλας (50′ Κυρίτσης), Χριστοδουλόπουλος (50′ Τσαπατόρης), Γκαμπούρας, Μπλάντας.
![](https://scontent.fath3-4.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/346076289_234049255883469_8695087892193977178_n.jpg?stp=dst-jpg_p720x720&_nc_cat=101&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=04PUJO-NO8YAX9hhLr_&_nc_ht=scontent.fath3-4.fna&oh=00_AfB_-QJ8rrPp5c1nfSud8XSluDZTSaroixwuSOllg77jhA&oe=64606F3F)
![](https://scontent.fath3-4.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/346290081_158992613803268_3086647151600047226_n.jpg?stp=dst-jpg_p720x720&_nc_cat=107&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=heSGT_kLqfIAX91J-kk&_nc_ht=scontent.fath3-4.fna&oh=00_AfAwuu9IXi6j9n-TC6ClGCLSwA4C34awRfWhHFvrdhUuuA&oe=645EBC88)
![](https://scontent.fath3-4.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/346256737_104674392630715_1352780831113784030_n.jpg?stp=dst-jpg_p720x720&_nc_cat=101&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=QCoqewNHj0QAX8w1Pik&_nc_ht=scontent.fath3-4.fna&oh=00_AfD-SYFalsOMKWUrtcpYII-7uPi3EqNIcWVrTjLxCfHoYA&oe=645F5414)
![](https://scontent.fath3-3.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/346083177_1272923169988749_168284223980556850_n.jpg?stp=dst-jpg_p720x720&_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=LAwvhmP1ZZEAX9uqnIZ&_nc_ht=scontent.fath3-3.fna&oh=00_AfCca6wqiE3sGdBShS43HHIIqNXjNA02f3tdDKIGH0t-0A&oe=64602F0A)
![](https://scontent.fath3-4.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/345583212_763710302011574_6258515528952544069_n.jpg?stp=dst-jpg_p720x720&_nc_cat=100&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=bhSL48MN9TkAX_gd0jG&_nc_ht=scontent.fath3-4.fna&oh=00_AfCZq-spTv8OE09jj00pQ_WPyIWGK1-D8BSWRUSoTNlSKw&oe=645F24CE)
+3
Όλες οι αντιδράσεις:
5