Προβάδισμα πρόκρισης του ΠΟΕ για τον τελικό του κυπέλλου

Σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης για τον τελικό του κυπέλλου ΕΠΣΛ απέκτησε ο ΠΟΕ, αφού κέρδισε την ομάδα του Ηρακλή Λάρισας στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι με σκορ 2 – 0. Η ομάδα της Ελασσόνας έπαιξε καλό ποδόσφαιρο στο 1ο ημίχρονο, ενώ οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν  ρυθμούς και έγιναν απειλητικοί στο δεύτερο μέρος.
14′ σεντρα του Μπουσια, παιρνει την μπαλα ο Κυριτσης Αθ. και σουταρει ελαχιστα αουτ απο το δεξι καθετο δοκαρι του Καρανασταση.
16′ σουτ του Γκαραγκουνη αουτ
17′ σουτ του Κακαβίτση, αποκρουει με γροθιες ο σταθερος Γουπος
18′ σουτ του Συναπαλου αουτ
19′ σουτ του Ζηρδελη αποκρουει ο Καραναστασης
22′ σουτ του Κυριτση Αθ.ελαχιστα αουτ πανω απο το οριζιντιο δοκαρι.
29′ τακουνακι του Κυριτση Αθ.μεσα στη περιοχη σουτ του Μαντζαρη και 1-0 μεσα σε πανηγυρισμους.
45′ λεπτο στρωνεται η μπαλα μεσα στη περιοχη και με δυνατο σουτ στη γωνια ο Κυριτσης Αθ. γραφει το 2-0 μεσα σε ξεφρενους πανηγυρισμους…
50′ σουτ του Ναστα απο καλη θεση αουτ
55′ αλλαγη (λ.τ) στη θεση του Καραγκουνη ο Μπαρλαγιαννης
60′ λεπτο φαουλ του Χρηστιδη και η μπαλα ελαχιστα αουτ
67′ σουτ του Ζαφειριου ελαχιστα αουτ.
70′ αλλαγη  στη θεση του Ζηρδελη ο Καλυβας
72′ σουτ του Κυριτση Αθ. ελαχιστα αουτ
75′ αλλαγή ( λ.τ)στη θεση του Νταμπωση ο Πετανι.
83′ αλλαγή στη θεση του Μαντζαρη τον Σακοραφα.
90′ + ο Καλυβας κλεβει την μπαλα φευγει στην αντεπιθεση και μονος απεναντι στο Καρανασταση σουταρει και αποκρουει σώζοντας την εστια του απο σιγουρο γκολ στην επαναφορα σουταρει και βγαινει η μπαλα αουτ.
Π.Ο.Ε (Ζησης Ζιαγκας): Γουπος, Μπουσιας, Νταμπωσης, Λαγος, Σουγλης, Συναπαλος, Μαντζαρης, Κυριτσης Αθ.,Ζηρδελης, Ματουλας, Καραγκουνης.
Ηρακλης Λαρισας (Χατζηλιαδης Χρηστος): Καραναστασης, Λαμπρου, Φορτομαρης, Γιαννακοπουλος, Ντιντης Θαν., Μανιωτης, Γκιουρσιανης, Ναστας, Χρηστιδης, Ζαφειριου, Κακαβιτσης.