Αθλητισμός

Με νίκη ο ΠΟΕ στην επόμενη φάση του κυπέλλου ΕΠΣΛ

Ο ΠΟΕ με αρκετές αλλαγές στην σύνθεση του κάνοντας ροτεισον και δίνοντας χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς νεαρούς ποδοσφαιριστές επικράτησε του Αχιλλέα Φαρσάλων με τελικό σκορ 2-0 σε αγώνα για το κύπελλο ΕΠΣΛ.
Το φιλμ του αγώνα:
10′ σουτ του Παναγιωτου ελάχιστα άουτ
59′ σουτ του Λαζαρίδη απέκρουσε ο Παρθένης με γροθιές σώζοντας την εστία του Αχιλλέα Φαρσάλων.
60′ Αλλαγές για τον ΠΟΕ στη θέση του Καραγκιόζη ο Σουγλης και στη θέση του Μουστάκα ο Καραγκούνης..
61′ σουτ του Καραγκούνη από πολύ καλή θέση και η μπάλα αουτ
64′ κόρνερ ο Λαζαρίδης κεφάλια του Περτζιονι αποκρούουν σωτηρία πάλι σε κόρνερ οι αμυντικοί του Αχιλλέα
Μέτριος ο ΠΟΕ έχει μεν τον έλεγχο του αγώνα με ανούσια κατοχή της μπάλας και χωρίς μεγάλες,φάσεις.
75′ λεπτό ένα δύο Καραγκούνης με Λαγό σέντρα του Λαγού στα καρέ του Αχιλλέα και από κοντά με πλασέ ο Ματουλας γράφει το 1-0
77′ σουτ από παίχτη του Αχιλλέα και λίγο πάνω από τα δοκάρια του Γκουτζουρελα.
82′ σώζει σε τετατετ με τα πόδια σε κόρνερ ο Γκουτζουρελας από βέβαιη ισοφάριση .
83′ σεντρα του Λαζαρίδη και με κεφαλιά ο Μπαρλαγιαννης κάνει το 2-0 για τον ΠΟΕ.
84′ στη θέση του Παναγιωτου ο Κουκουλης
84′ στη θέση του Πετάνι ο Καλαιτζιδης
Σημαντική ηταν και η επανεμφάνιση του Ηλία Λαγού μετά,από αρκετό καιρό λόγω τραυματισμού ο οποίος έδειξε έτοιμος να δώσει αρκετές λύσεις στον Ζήση Ζιαγκα στην συνέχεια του πρωταθλήματος.
Επίσης ακόμη ένα νέο παιδί ο πολλά υποσχόμενος Καλαιτζιδης έκανε ντεμπούτο προερχόμενος από τα τμήματα υποδομής του ΠΟΕ.
τελικό σκορ 2-0 καθαρή νικη πρόκριση.
ΠΟ Ελασσόνας (Ζιάγκας): Γκουτζουρέλας, Καραγκιόζης (60’ Σουγλής), Γκαντούνας, Λαγός, Περτζιόνι, Μουστάκας (60’ Καραγκούνης), Λαζαρίδης, Πετάνι (84’ καλαιτζίδης), Μπαρλαγιάννης, Ματούλας, Παναγιώτου (84΄Κουκούλης).
Αχιλλέας Φαρσάλων (Καπελιάννης): Παρθένης, Κατσανάκης, Τσούλης Θαν., Μπερσιάνης (79’ Γκούνης), Πετράκης, Τλούπας, Τσούλης Δ., Ιμεράι, Μπαιράμης (73’ Κομισόπουλος), Καναβός.