Αθλητισμός

Κακή εμφάνιση και ήττα του ΠΟΕ από τον Αετό Αμυγδαλέας.

Μετά από κακή εμφάνιση στο Α ημίχρονο και παίζοντας με 10 ποδοσφαιριστες λόγω αποβολής του Συναπαλου με 2η κίτρινη κάρτα ο ΠΟΕ έχασε ένα κρίσιμο παιχνίδι. Τα λάθη στο κοουτσάρισμα και στο στήσιμο της ομάδας από τον προπονητή ( δεν ξεκίνησε στην αρχική ενδεκάδα τους αδελφούς Κυριτση) και έχοντας κακή απόδοση στο πρώτο μέρος  η ομάδα της Ελασσόνας βρέθηκε να χάνει με 1-3.

Στο 15 λεπτο με δυνατό σουτ μέσα απο την περιοχη εγινε το 0-1, στο 30 λεπτο ισοφαρισε με ωραιο σουτ ο Παπαχρηστος, στο 35 εγινε το 1-2, ενώ στο 44 το 1-3.

Στο β ημίχρονο το παιχνίδι ξεκίνησε με 2 αλλαγές, μπαίνοντας οι αδερφοί Κυριτση  ο ΠΟΕ μείωσε με τον Γελαλη με ωραιο σουτ σε 2-3. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε με  πέναλτυ που παραχώρησε ο Περτζιόνι στους φιλοξενούμενους.

Καλή η Διαιτησία του κ Γκαγκα και των βοηθών του.

ΠΟΕ ( Καμακας Γ):Γουπος, Σιαφαρικας, Λαγός, Περτζιονι, Συναπαλος, Γελαλης, Παναγιωτου, Παπαχρηστος, Ματουλας, Ματουλας, Μπούνα, έπαιξαν σαν αλλαγές στο β ημίχρονο και οι Κυριτσης Θαν, Κυριτσης Ιωάν.,Μπαρλαγιαννης, Τοπουσογλου.