Εντός έδρας ήττα για τον ΠΟΕ από τον Ηρακλή Λάρισας

Παρουσια αρκετων φιλαθλων στο γηπεδο του ΠΟΕ διεξηχθη το ντερμπυ ΠΟΕ -Ηρακλη Λαρισας με την ομάδα της Ελασσόνας να εχει απο την αρχη τον ελεγχο του ματς με καλη κυκλοφορια της μπαλας τρεξιματα με καλη αμυντικη τακτικη. Όλα αυτά στο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη το σκηνικό άλλαξε και ο Ηρακλή με αντεπιθεσεις καταφερε να σημειωσει δύο γκολ.
Το φιλμ του αγώνα:
10′ λεπτο ο Καλυβας βρεθηκε σε ευνοικη θεση αλλα καθυστερησε να σουταρει και ανακοπηκε.
12′ λεπτο παλι ο Καλυβας δεν μπορεσε να σουταρει εγκαιρα και να απειλησει τον αντιπαλο γκολκηπερ.
25′ φαουλ του Γκαραγκουνη λιγο αουτ
36′ λεπτο ο Γκαραγκουνης σεντραρε απο πλαγια η μπαλα εφτασε στη μικρη περιοχη στο Ματουλα που αργησε να σουταρει και ανακοπηκε.
40′ σουτ του Ματουλα και απεκρουσε ο Καραναστασης.
45′ πολυ ωραια προσπαθεια του Γκαραγκουνη αλλα η μπαλα βγηκε αουτ.
48′ σε αντεπιθεση του Ηρακλη Λαρισας ο Χρηστιδης εκανε το 0-1.
52′ απο λαθος του Λαγου ο Γκιουρσανης μονος με τον Γουπο πλασαρε αλλα απεκρουσε σωτηρια κρατωντας το 0-1.
60′ πεναλτυ για τον Ηρακλη Λαρισας με τον Χρηστιδη και 0-2
65′ στη θεση του Σακοραφα τον Πατση
68′ στη θεση του Καλυβα τον Σιαφαρικα.
75′ στη θεση του Πετανι ο Γκαντουνας.
80′ στη θεση του Γκαραγκουνη τον Κωνσταντινιδη.
85′ ωραιο σουτ του Λαγου και φοβερη αποκρουση του Καρανασταση που κραταει το 0-2.
Π.ΟΕ( Ζιαγκας Ζησης): Γουπος, Σακοραφας Β., Νταμπωσης, Μπουσιας, Λαγος, Συναπαλος, Πετανι, Κυριτσης, Αθ., Καλυβας, Ματουλας, Γκαραγκουνης, αναπληρωματικοι: Αλεξουλης, Σιαφαρικας, Πατσης, Βουγιουρδης, Κωνσταντινιδης, Χατζηβασιλης, Γκαντουνας.

Ηρακλης Λαρισας συνθεση Προπονητης (Χατζηλιαδης Τριανταφυλλοπουλος)1Καραναστασης12 Πατσης17 Γιαννακοπουλος5 Δολιανης 13 Ντιντης4 θ.Μανιωτης14 Ναστας 8 Ρεψης 10 Ζαφειριου 7 Γκιουρσανης18 Χρηστιδης.αναπληρωματικοι Γκατζουλης Φορτομαρης Φωτος Ντιντης Στ.Καπετανος Φορτομαρης Α.Κυριακης.
Διαιτητης: Κουκουλης