Δύσκολη εκτός έδρας νίκη του ΠΟΕ στο Μαυροβούνι

Με νίκη πέρασε ο ΠΟΕ από την δύσκολη έδρα του Α.Ο.Μαυροβουνιου με γκολ φάουλ του Σωτήρη Χαμού στο 64 λεπτό και έδωσε 3 πολύτιμους βαθμούς στην ομάδα του ΠΟΕ ο οποίος διατηρήθηκε στην πρώτη θέση μαζί με τον Αετό Μακρυχωριου ο οποίος κέρδισε την Λάρισα 12 με 5-0.

Φάσεις και γκολ:
στο 10 σουτ του Λαζαρίδη ελάχιστα αουτ
στο 15 λεπτό ο Χατζηλιαδης σουτάρει και αποκρούει με τα πόδια ο Γουπος
στο 20 λεπτό φάση διαρκείας και σουτ του Ματουλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι και σουτ χάνεται η ευκαιρία να ανοίξει ο ΠΟΕ το σκορ
στο 30 λεπτό κερδίζει πέναλτι ο ΠΟΕ σε ανατροπή του Καραγκούνη το εκτελεί ο Χαμος η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα και προς έκπληξη των παικτών και φιλάθλων ο διαιτητής αντί για γκολ δείχνει κόρνερ. Η μπάλα μετά την εκτέλεση ενώ μπήκε γκολ βγήκε από τα δίχτυα από μια τρύπα πράγμα που δεν είδε ούτε ο διαιτητής Καραγιάννης ούτε ο επόπτης που έλεγχε την περιοχή του Μαυροβουνίου…παρά της διαμαρτυρίες των παικτών του ΠΟΕ και των φιλάθλων συνεχίστηκε το ματς με εκτέλεση κόρνερ για τον ΠΟΕ..
στο 38 δυνατό σουτ του Σουγλη αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ ο Μαγαζιωτης.
στο 60 αλλαγές για τον ΠΟΕ στη θέση του Παναγιωτου μπήκε ο Ζηρδελης και στη θέση του Μπουσια ο Αθανασουλης
στο 64 φάουλ υπέρ του ΠΟΕ και με ωραία εκτέλεση απευθείας φάουλ ο Χαμος γράφει το 0-1 για τον ΠΟΕ
στο 67 σουτ του Ζηρδελη από καλή θέση άουτ
ευκαιρία του ΠΟΕ  με τον αμυντικό του Μαυροβουνίου να διώχνει στη γραμμή..
στο 73 σώζει με τα πόδια ο Μαγαζιωτης
στο 76 μετά από λάθος του Μαγαζιωτη χάνει μοναδική ευκαιρία ο Μπαρλαγιαννης το σουτ του οποίου μπλοκάρει ο Μαγαζιωτης