Από τα 11 μέτρα εκτέλεσε το Κιλελέρ ο ΠΟΕ

Αγχωτική νίκη για τον ΠΟΕ αφού επικράτησε του αξιόμαχου Κιλελέρ με 2 – 1 με δύο γκολ απο τα 11 μέτρα, με τις κυριότερες φάσεις του αγώνα να γίνονται στο β’ ημίχρονο.
Το φιλμ του αγώνα:
15′ ανατροπη σε τραβηγμα απο τον αντιπαλο αμυντικο στον Μπαρλαγιαννη και πεναλτυ, το εκτελει ευστοχα ο Ματουλας και ανοιγει το σκορ 1-0.
 50’κλεψιμο της μπαλας του Παπαχρηστου απο τον Λαγο που πλασαρει τον Γουπο και κανει το 1-1.
60΄επικινδυνο σουτ του Καρβουνη και ελαχιστα αουτ.
63′ αλλαγη στη θεση του Πετανι ο Παναγιωτου.
65′ σουτ του Παναγιωτου ελαχιστα αουτ.
67′ φαουλ με τον Ματουλα και κορνερ
70′ αλλαγη στη θεση του Συναπαλου ο Πατσης.
75′ αλλαγη στη θεση του Σακοραφα ο Μωισιδης
76′ μπερδευτηκε ο Κολιος με τον Παναγιωτοπουλο και επωφεληθηκε ο Μπαρλαγιαννης πηρε την μπαλα σουταρε και απεκρουσε με τα χερια ο αμυντικος του Κιλελερ ενω η μπαλα πηγαινε στα διχτυα, καταλογιστηκε πεναλτυ υπερ του ΠΟΕ, ο Ματούλας το εκτελει ευστοχα και κανει το 2-1.
85′ αλλαγη στη θεση του Μπαρλαγιαννη ο Σιαφαρικας..
86’σουτ του Ματουλα και λιγο αουτ..
90′ πλασε τετατετ ο Σιαφαρικας και σωζει το γκολ ο Παναγιωτοπουλος.
91′ τετ α τετ ο Γκαραγκουνης και σωζει παλι στο πλασε σουτ ο Παναγιωτοπουλος…τελικο σκορ 2-1.
Π.Ο.Ε προπονητης (Ζησης Ζιαγκας)1 Γουπος, 2Μπουσιας, 3 Νταμπωσης, 4 Λαγος, 5 Σακοραφας Β., 6Συναπαλος, 7 Πετανι, 8 Κυριτσης, 9 Μπαρλαγιαννης, 10 Ματουλας, 11 Γκαραγκουνης. Αναπληρωματικοι: 12 Μωισιδης, 13 Σιαφαρικας, 14 Παναγιωτου, 1 Βουγιουρδης, 16 Πατσης, 17 Ντουμος, 18 Κωνσταντινιδης .
Κιλελερ (Πλιτσης Φ.-Βαιτσης Ι): 18 Παναγιωτοπουλος, 9 Κουσιωρας, 12 Ζιομπουρας, 8 Καρακανος, 5 Κολιος, 6Ταχας, 7 Αργυρης, 10 Γαργαρας, 11 Σπανος, 13 Παπαχρηστος, 7 Καρβουνης.  Αναπληρωματικοι Κιλελερ 3 Μουραται, 2 Κολοβος, 17 Γουρναρης, 1 Καρυωτης, 15 Γκεμας, 4 Παλασκας, 14 Θεοδωροπουλος.